Kartka urodzinowa dla chorej dziewczynki

Zespoły taneczne z Centrum Kultury i Sztuki przyłączyły się do akcji:

„Kartka urodzinowa dla Oliwki Gandeckiej”

 

 

      Oliwia Gandecka to wesoła dziewczynka z Zielonej Góry, która 27 października skończyła 6 lat. Niestety Oliwia rok temu zachorowała na nowotwór. Białe fartuchy, szpitalne sale, badania. Tak przez ostatni rok wyglądała codzienność dziewczynki. We wrześniu 2012 roku u dziewczynki zdiagnozowano białaczkę. Przeszła chemioterapię oraz sterydoterapię. Dziś najgorsze ma już za sobą, ale czeka ją jeszcze chemioterapia podtrzymująca. Mimo choroby dziewczynka wciąż jest uśmiechnięta i ciekawa świata. Jej największym marzeniem było dostać na 6 urodziny jak najwięcej kartek urodzinowych. 

Całą akcję zapoczątkowala studentka Marta, która dowiedziała się o dziewczynce przez internet. Na swoim profilu, na portalu społecznościowym udostępniła zdjęcie dziewczynki i napisała:  

„Proszę Was o wysyłanie pocztówek urodzinowych. Kolorowych, bajecznych, wesołych. Dla wielu z nas to mała rzecz, a dla Oliwki wielki prezent i poczucie, że nie jest osamotniona”

        Akcja przerosła jej oczekiwania. W krótkim czasie z lokalnej stała się ogólnopolską. Włączyły się w nią szkoły, przedszkola i osoby prywatne. Informacje o Oliwii dotarły także za granicę. Do dziewczynki dotarły kartki z Austrii, Wielkiej Brytanii oraz Kanady. Rekord został pobity i zapisany w Księdze Guinnessa! Marzenie Oliwii zostało spełnione! Ponad milion kartek dotarło do Zielonej Góry. My również postanowiliśmy przyłączyć się do akcji. Wszystkie grupy taneczne chętnie wysłały kartki urodzinowe i zrobiły wesołe zdjęcie dla dziewczynki.

-Dziękuje wszystkim, którzy się zaangażowali i poświecili swój czas.

Instruktor ds. tańca –Olga Modrzejewska.

 

 


 

×