Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”

Pobierz regulamin w pdf -> regulamin

Organizatorzy: 

Centrum Kultury i Sztuki

ul. Piastowska 39

tel.24 275 24 93; 24 275 28 19

 

Miejska Biblioteka Publiczna

im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu

ul. Płocka 30

tel.24 275 13 56;24 275 28 53 

Ogłaszamy XXXV edycję konkursu  recytatorskiego dla dzieci  i młodzieży pt: ”Pięknie być człowiekiem”.  Zachęcamy dzieci i młodzież  do uczestnictwa w tej ważnej imprezie popularyzującej kulturę żywego słowa, literaturę, wśród uzdolnionych uczniów.

Eliminacje miejskie odbędą się 16 kwietnia /wtorek/ o godz. 10°° w Centrum Kultury i Sztuki, ul. Piastowska 39. Karty zgłoszeń do udziału w konkursie należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki,  do dnia 29 marca br.

Recytatorzy mogą skorzystać z konsultacji w CKiSz prowadzonych przez Barbarę Srokę – instruktora ds. teatru od poniedziałku do czwartku w godzinach 14:00-16:00 lub w innym pasującym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu (tel.24/275-24-93 wew.104).

Organizatorem konkursu jest Książnica Płocka, natomiast eliminacje miejskie w Sierpcu organizuje Centrum Kultury i Sztuki wraz z Miejską Biblioteką Publiczną.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie wartościowego człowieka, uczenie poprzez literaturę tego co najpiękniejsze i najwartościowsze w życiu.

Tytuł konkursu zaczerpnięty jest z wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny i w pełni oddaje jego ideę, a także wartości propagowane przez wielkiego przyjaciela i orędownika dzieci – Janusza Korczaka.

Idea konkursu i praca wielu bibliotekarzy, nauczycieli, oraz instruktorów udowadnia, że piękno słowa zbliża ludzi i pozwala pokonać wszelkie przeciwności.

Eliminacje miejskie konkursu odbywają się w marcu w CKiSz lub MBP, natomiast finał odbywa się w maju w Książnicy Płockiej .

 

×