Kubuś Puchatek 2014r.

Dzięki akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasi milusińscy coraz wcześniej mają styczność z wartościową literaturą dziecięcą, często – niepostrzeżenie dla dorosłych –  uczą się ulubionych tekstów na pamięć, chętnie też prezentują publicznie nauczone teksty. 21 marca odbyła się druga edycja Konkursu Recytatorskiego „KUBUŚ PUCHATEK”. W konkursie wzięło udział 48 uczestników w trzech grupach wiekowych z 16 placówek z Sierpca i okolic. W każdej z grup została wyłoniona osobowość sceniczna nagrodzona maskotką oraz udziałem w czerwcowym „Poezjobraniu” odbywającym się w CKiSz w Sierpcu. Tego dnia nikt nie został bez upominku – wszyscy uczestnicy otrzymali „Certyfikat”, czekoladę oraz brelok maskotkę i kredki z logo naszej instytucji.
            W tym roku dodatkowa atrakcją była możliwość obejrzenia przez uczestników konkursu i nie tylko przedstawienia „Czarno na białym” Marty Guśniowskiej w wykonaniu aktorów z Teatru AGRAFKA prowadzonego przez Igę Jambor-Skupniewicz z Chełmżyńskiego Domu Kultury. Spektakl porusza istotne tematy życia codziennego takie jak: miłość, przyjaźń, akceptacja. Głównymi bohaterami jest Zebra i Pingwin chcący dotrzeć do Królestwa Czarnobiałestwo, gdzie ich zdaniem, osiągną pełnię szczęścia. Podczas swojej wędrówki spotykają Krowę i świetnie gotująca szarą Myszkę. Cała ta historia została pokazana na scenie, do tego w taki sposób, że widz w każdym wieku dobrze się bawił i przede wszystkim ją zrozumiał. Muzykę do spektaklu napisał Andrzej Skupniewicz.
            Cały dzień konkursowy przebiegł w miłej i radosnej atmosferze oraz z dużą dawką kultury. Nikt nie mógł się nudzić. Dziękujemy uczestnikom konkursu oraz opiekunom, którzy w tak wspaniały sposób przygotowali swoich podopiecznych wybierając im odpowiedni repertuar oraz ucząc ich odpowiedniej interpretacji wybranych utworów.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

PROTOKÓŁ

 

×