Teatr

Grupy teatralne – informacja sezon 2014/15

 – Teatrzyk „Ładne kwiatki” – spotkania raz w tygodniu w środy godz. 16.00 – 17.00.
    Uczestnicy – uczniowie klas 1-4 SP(roczniki 2008-2005) ewentualne młodsze dzieci po sprawdzeniu
    umiejętności scenicznych.
– Teatrzyk „Pingwiny” – spotkania raz w tygodniu w środy godz. 17.15 -19.15
   Uczestnicy – uczniowie klas V-VI SP i I gimnazjum (roczniki 2000-2004) ewentualne młodsze dzieci
   z wybitnymi osiągnięciami.
– Teatr „KREDENS” – młodzieżowa grupa teatralna (roczniki 2001-1996) – grupa  zamknięta –
   realizacja spektaklu w toku. – spotkania 2x w tygodniu – wtorki, czwartki godz. 16.30 -18.30
 – Istnieje możliwość utworzenia nowych grup dla osób w każdym wieku (od przedszkola do  
    seniora) a także pracy indywidualnej z instruktorem
– dni i godziny do ustalenia
Trzy nieobecności na zajęciach lub nieobecność na  prezentacji spektaklu skutkują wykreśleniem uczestnika z grupy ( w razie choroby lub innych zdarzeń losowych należy powiadomić o tym instruktora wcześniej – tel. 504332278).

W planie
„Ładne kwiatki” – do końca września zabawy integracyjne – czas na zapisanie ewentualnych nowych chętnych.  Październik – grudzień – realizacja spektaklu „Białe Boże Narodzenie” (premiera podczas Wigilii teatralnej prawdopodobnie 17grudnia) – wszystkie dzieci do tego spektaklu powinny mieć długie białe leginsy i białe t-shirty. Spektakl będzie prezentowany również w styczniu.
Po feriach  (możliwość dopisania  ewentualnych nowych chętnych) -przygotowanie spektaklu – „Kiedy zapada noc” – przewidywana premiera na początku kwietnia. Do prezentacji tego spektaklu dzieci będą musiały mieć piżamy. Spektakl będzie zgłaszany na przeglądy teatralne – na pewno w kwietniu „Kwiecień – Plecień” w CKiSz, w maju do Lipna; możliwe też inne wyjazdy.

„Pingwiny” –  do połowy września możliwość dołączenia do grupy – zabawy integracyjne, scenki improwizowane, elementy dramy; przygotowanie krótkich skeczy o tematyce hollowing .
Po prezentacji spektaklu od listopada praca metodą dramy nad spektaklem pt. „Jeż” wg. Katarzyny Kotowskiej. Do obu spektakli potrzebne będą czarne leginsy i czarne t- shirty .
Spektakle będą zgłaszane na przeglądy teatralne. Na pewno „Kwiecień – Plecień” – w kwietniu na miejscu w CKiSz, w maju do Lipna i do Legionowa, w czerwcu – do Płośnicy (wyjazd 3-4dniowy o charakterze turystycznym z noclegami pod namiotami – konieczne własne namioty, śpiwory, karimaty); możliwe też inne wyjazdy.

„KREDENS” – realizacja spektaklu „Law, law, law…” Władysława Sikory, a następnie spektakli autorskich. Spektakle będą zgłaszane na przeglądy teatralne. Na pewno „Kwiecień – Plecień” –
w kwietniu na miejscu w CKiSz, w maju do Legionowa, w czerwcu – do Płośnicy (wyjazd 3-4dniowy o charakterze turystycznym z noclegami pod namiotami – konieczne własne namioty, śpiwory, karimaty); możliwe też inne wyjazdy.

×