GRUPA PLASTYCZNA DOROSŁYCH „IMPRESJA”

GRUPA PLASTYCZNA DOROSŁYCH „IMPRESJA”

„IMPRESJA” działa od ośmiu lat, ale historia spotkań sierpeckich artystów plastyków, sięga lat osiemdziesiątych. Spotykali się tutaj m.in. Ryszard Walerski, Halina Szałecka, Maria i Wojciech Weber, Jacek Olechowski. Niektórzy przychodzą nadal, innych los rzucił daleko poza rodzinne miasto.

Dzisiaj każde spotkanie jest wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji o sztuce oraz dzielenia się tajnikami warsztatu z kolegami po fachu. Artysci z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do swojej działalności. Chętnie uczestniczą w plenerach, konkursach, warsztatach, wystawach, imprezach charytatywnych przekazując swoje prace.

Prezentują je na wystawach zbiorowych i indywidualnych w naszej Galerii Sztuki oraz w galeriach innych miast. Nieustanną pasję utrwalenia piękna przyrody, dawnej architektury , portretowania ludzi i chwil ulotnych, zaklinają w obrazach, rzeźbach, rysunkach.

Cytując Stanisława Przybyszewskiego z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że miłość do sztuki jest odbiciem ich duszy.

×