Zespół ISKRY w Grecji

W dniach 24.06.2013 – 2.07.2013r.  zespół taneczny ISKRY działający przy Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu wyruszył na wycieczkę do Grecji, do miasteczka Panteleimonas.

Jest to miejscowość położona w sercu Riwiery Olimpijskiej. To ciche, spokojne miejsce dysponujące najpiękniejszymi piaszczystymi plażami Riviery, pełne malowniczych greckich tawern. Grupa mieszkała w pięknie położonym pensjonacie ,,Pantazy”.  Podczas pobytu wszyscy odbyliśmy wycieczkę na szczyt Olimpu- mitycznej siedziby greckich bogów. Podczas wycieczki zwiedziliśmy także Paleo Panteleimonas – miasteczko o niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju klimacie oraz miasteczko Litochoro.  Najwspanialszą wycieczką, według opinii wszystkich uczestników był jednak rejs statkiem „Elizabeth” na wyspę SKIATHOS tzw. złotą plażę. Kapitan Kostas- właściciel statku, zapewnił wszystkim niesamowitą zabawę a także naukę zorby. Wszyscy wyśmienicie się bawili. Pogoda w Grecji jak zwykle, nie zawiodła. Było upalnie i słonecznie. Piękna piaszczysta plaża, czyste, błękitne morze zachęcało do plażowania w wolnych chwilach. Atrakcyjne połączenie gór i morza pozwoliło nam poczuć niesamowity śródziemnomorski klimat.

Wycieczka do Grecji to pierwszy wyjazd zespołu tanecznego za granicę. Wszyscy uczestnicy wrócili zachwyceni, opaleni i bogaci w niezapomniane wrażenia. Grecja urzekła nas krajobrazem, a Grecy swoja życzliwością. Taka wycieczka z pewnością pozostanie nam długo w pamięci. Wróciliśmy wypoczęci i nabraliśmy siły „do tańca” na cały rok.

Instruktor ds. tańca – Olga Modrzejewska

×