O nas

Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu

należy do najnowocześniejszych i znaczących instytucji kultury na Mazowszu. To placówka o niezwykle bogatych tradycjach, której  działalność jest kontynuacją  artystycznych  przedsięwzięć, tradycji, inicjatyw  istniejącego od 1956 roku Domu Kultury.

W 2016 roku obchodziliśmy  Jubileusz 60-lecia .

Od kwietnia 2012 roku nowe Centrum jest idealnym zapleczem do realizacji innych form działalności jak również kontynuowania tych wypracowanych, znaczących na mapie kulturalnej miasta, regionu, kraju. Największym atutem CKiSz jest jego nowoczesność na miarę 21. wieku.

 

W Centrum Kultury i Sztuki Działają:

Grupy Teatralne:

"Tik-Tak", "Pingwiny”, „Ładne Kwiatki” i „Złodzieje oklasków”;

Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka”:

Mała Kasztelanka, Grupa Młodzieżowa, Grupa Dziecięca, Grupa Oldboy, Kapela „Kasztelanka”.

Zespoły Tańca Nowoczesnego:

„Grupa 0”, „Fresh”, „Freak Mini”, „Freak Junior”, „Freak I” , "Freak II".

Zespoły  Wokalne:

 „Fermatka" , Zespół Wokalny SUTW „Dziewczyny Karola” oraz soliści wokalni.

Szkoła Tańca „Art.Dance”,

Sierpecki Uniwersytet Trzeciego Wieku,

Młodzieżowy Wolontariat Artystyczny,

Grupa Dorosłych Plastyków „Impresja”.

 

Ponadto odbywają się zajęcia plastyczne typu:

rzeźba w drewnie dla dzieci i dorosłych, ceramika dla dzieci i dorosłych, malowanie na szkle, jedwabiu ,batik,  rysunek , malarstwo dla dzieci i młodzieży. 

Prowadzimy warsztaty:

plastyczne, teatralne, recytatorskie, taneczne, wokalne, robotyki, 

Proponujemy także:

seanse w cyfrowym kinie „Jutrzenka”, spektakle teatralne, kabarety, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, podwieczorki z Gwiazdą, przeglądy, recitale,
zajęcia gier planszowych, spotkania brydżowe, zajęcia aerobiku i pilatesu.

Centrum Kultury i Sztuki  jest organizatorem ważnych wydarzeń kulturalnych w mieście, regionie, kraju. Różnorodna i rozwijająca się oferta kulturalna, pozwala podejmować wyzwania, które plasują Sierpc jako znaczące miasto na mapie kulturalnej Polski.

Przykładem jest niewątpliwie Ogólnopolski Plener Plastyczny,  Ogólnopolski Festiwal Teatru, Piosenki, Tańca „Kwiecień-Plecień”, Ogólnopolski Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza,  Kasztelański Przegląd Zespołów Folklorystycznych, Letnia Akademia Sztuki,  Plener Plastyczny dla dzieci „Mała Sztaluga”, liczne wystawy plastyczne w Galerii Sztuki im. Stefana Tamowskiego znanych w kraju artystów malarzy, rzeźbiarzy, fotografików.  Letnie Granie – koncerty plenerowe, , Sierpeckie Mikołajki, Sierpecka Noc Świętojańska, Dzień Dziecka, Sylwester z Qulturą… To także konkursy recytatorskie, plastyczne, fotograficzne, akcje charytatywne, w tym Sztab Finału WOŚP.

Od roku 2016 Centrum Kultury jest organizatorem trzydniowej imprezy plenerowej "Kasztelański Festiwal Smaków".

 

W uznaniu zasług dla Miasta Sierpca Uchwałą Nr 152/XVIII/2008 Rady Miejskiej Sierpca z dnia 4 czerwca 2008 roku przyznano Domowi Kultury Medal „Zasłużony Dla Miasta Sierpca”.

W dniu 18 listopada 2016 roku decyzją Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Strózika nadano Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu Medal pamiątkowy "PRO MASOVIA"