Koncert Świąteczny

„Kasztelanka dla Sierpca z okazji 700-lecia lokacji miasta”

Miło nam poinformować, że 16 grudnia 2022 o g. 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zapraszamy na Koncert Świąteczny „Kasztelanka dla Sierpca z okazji 700-lecia lokacji miasta” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika oraz Burmistrza Miasta Sierpca - Jarosława Perzyńskiego.

Koncert jest jednocześnie promocją albumu ze zdjęciami LZA „KASZTELANKA”., który może być Wasz, jeśli przybędziecie na nasze grudniowe wydarzenie.

Album powstał dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Ludowego Zespołu Kasztelanka, które otrzymało fundusze ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego na realizację projektu. W realizacji albumu wykorzystano zdjęcia LZA „Kasztelanka” z wyjazdów na międzynarodowe festiwale folklorystyczne, koncertów, warsztatów i innych form działalności kulturalnej, w której zespół brał udział przez 35 lat swojego istnienia do dnia dzisiejszego. Został on podzielony na rozdziały tematyczne, m. in. zdjęcia z Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „KASZTELANIA” promującego miasto Sierpc w kraju i przede wszystkim poza jego granicami. Album wypełniają fotografie z koncertów, imprez okolicznościowych, czy innych wydarzeń kulturalnych na terenie Sierpca, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i okolic. Oprócz zdjęć archiwalnych zostały wykonane aktualne fotografie LZA „Kasztelanka” podczas sesji plenerowych w różnych miejscach charakterystycznych dla naszego miasta.

Wstęp na koncert jest wolny, po wcześniejszym odebraniu bezpłatnego zaproszenia w kasie Centrum. Wejściówki dostępne od  10 grudnia 2022 r.

Zapraszamy wszystkich serdecznie – bądźcie z nami.

 

 

 

 

 

 

Tekst alternatywny

Plakat informacyjny na niebieskim tle z gwiazdkami i płatkami śniegowymi. Na tym tle od góry logo: koło z żółtym tłem w środku w okręgu rysunek pary w stroju ludowym, wokół obrazka napis Ludowy Zespół Artystyczny KASZTELANKA, obok napis Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Artystycznego „KASZTELANKA”.

Niżej zaprasza na Świąteczny Koncert „Kasztelanka dla Sierpca z okazji 700-lecia lokacji miasta”.

16 grudnia 2022r., godz. 17:00, sala widowiskowa CKiSz w Sierpcu, wstęp wolny- po wcześniejszym odebraniu bezpłatnej wejściówki w kasie Centrum.

Koncert w ramach projektu współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, podczas którego odbędzie się promocja wydanego ALBUMU ZE ZDJĘCIAMI LZA „KASZTELANKA”.

Na samym dole biały pasek z logotypami od lewej: Patronat honorowy Marszałka Województwa Mazowieckiego, Patronat honorowy Burmistrza Miasta Sierpca, Mazowsze serce Polski, Mazowsze dla organizacji pozarządowych, Sierpc 700 lat miasta.