pokaz przedpremierowy

Kino „JUTRZENKA” Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zaprasza na pokaz przedpremierowy filmu „Wszystkie nasze strachy”. Odbędzie się on 26 października 2021r. o godz. 18:30.

Sprzedaż biletów rozpoczynamy w poniedziałek 18 października 2021r. od godz. 12:00.

Po seansie wszystkich obecnych prosimy o pozostanie na spotkaniu z naszymi gośćmi, którymi będą:

Katarzyna Sarnowska – scenarzystka, konsultantka scenariuszowa i producentka. Debiutowała cyklem dokumentalnym – „Portrety wojenne”, następnie napisała scenariusz i wyprodukowała głośną „Chemię” w reż. Bartka Prokopowicza, która była zarówno sukcesem festiwalowym jak i frekwencyjnym. Scenarzystka hitu kinowego „Narzeczony na niby”. Scenarzystka i producentka filmu „(Nie)znajomi” w reżyserii Tadeusza Śliwy. Scenarzystka i producentka „Wszystkich naszych strachów”. Laureatka Złoych Łwów – Gdynia 2021

Łukasz Ronduda – reżyser, kurator, scenarzysta. Wyreżyserował i napisał (wspólnie z M.
Sobieszczańskim) film „Performer”, który podczas Berlinale 2015 zdobył nagrodę Think: Film Award. Film był również prezentowany w galerii Tate Modern w Londynie. W 2017 premierę na Berlinale i Nowych Horyzontach miał jego drugi pełnometrażowy film: „Serce Miłości”, opowiadający historię trudnej miłości dwójki artystów. Reżyser i scenarzysta filmu „Wszystkie nasze strachy”. Członek zarządu Gildii Reżyserów Polskich. Na co dzień Łukasz jest kuratorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Profesorem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureat Złoych Łwów – Gdynia 2021

Kuba Kosma – producent filmowy. Absolwent SGH w Warszawie, Łódzkiej Szkoły Filmowej i europejskiego programu dla producentów – EAVE oraz INSIDE PICTURES.  Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Gildii Producentów. Laureat Złotych Lwów - Gdynia 2021. Jako producent odpowiedzialny za realizację filmów: „Performer”, reż. Ł. Ronduda i M. Sobieszczański, „Obce niebo”, reż. D. Gajewski, „Serce miłości”, reż. Ł. Ronduda oraz „(Nie)znajomi” w reżyserii Tadeusza Śliwy. Producent „Wszystkich naszych strachów”.

Maria Maj – aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka. Ukończyła wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zdała eksternistyczny egzamin dla aktorów dramatu w 1976 roku w Warszawie. Związała swoją karierę zawodową z Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatrem im. Kochanowskiego w Opolu. Miłośnicy jej talentu mogli ją podziwiać także w Teatrze Polskim, Teatrze Nowym w Poznaniu czy Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Zagrała w ponad 40 filmach. W 2002 roku na festiwalu w Gdyni została laureatką nagrody za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Moje pieczone kurczaki” wyreżyserowanym przez Iwonę Siekierzyńską. Laureatka wrocławskiej Złotej Iglicy i nagrody aktorskiej za rolę matki w „Absyncie” na XLVII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Współtworzy kabaret „Pożar w Burdelu”.

oraz

Daniel Rycharski (ur. 1986 r.) artysta, aktywista, twórca obiektów i działań w przestrzeni publicznej, wykładowca związany z Akademią Sztuki w Szczecinie. Laureat Paszportu Polityki w kategorii Sztuki Wizualne za rok 2016. Związany artystycznie z Kurówkiem i regionem sierpeckim, gdzie rozwija autorskie strategie współpracy z lokalną społecznością. Swoją praktykę artystyczną postrzega jako rodzaj aktywizmu na rzecz osób LGBT oraz refleksję nad współczesną formą duchowości i religijności. Jego wystawa indywidualna Strachy stała się jedną z najważniejszych wypowiedzi artystycznych ostatnich lat.

Spotkanie poprowadzi Marcin Radomski dziennikarz i krytyk filmowy. Publikuje m.in. na łamach weekendowej „Rzeczpospolitej”, „Magazynu Filmowego”, „Newsweeka”, a także w portalach Onet.pl i Wp.pl. Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o sztuce Instytutu Sztuki PAN. Prowadzi autorski kanał na YouTubie – „KINOrozmowa”, gdzie rozmawia z aktorami i reżyserami.

ZAPRASZAMY!